piątek, 28 czerwca 2013

Hua hai fu gui

Ostatnio będąc w bardzo przyjemnej, jednej z naszych ulubionych kawiarni w mieście mój przyjaciel skusił się na wypróbowanie herbaty o dość ciekawej i zagadkowej nazwie. Lekko zdziwiliśmy się, gdy pani kelnerka przyniosła mu mały, zwinięty kwiatuszek zamiast tradycyjnej herbaty w saszetce. Wrzuciliśmy więc go do wrzątku i obserwowaliśmy jak kwiatek rozwijał się płatek po płatku wypuszczając ze swojego wnętrza delikatny aromat.

Herbata okazała się bardzo delikatnym, świetnym połączeniem zielonej herbaty z lekko kwiatową nutą.
Idealna na chwilkę relaksu i uspokojenie po stresującym dniu.Zapoznam was jeszcze z ciekawostką umieszczoną na opakowaniu owej herbaty, którą można zakupić w sklepie. ( Z jednego kwiatuszka można zaparzyć 4 filiżanki )
Hua hai fu gui to ręcznie formowana kula z najwyższej jakości listków zielonej herbaty oraz płatków kwiatów. Po zaparzeniu kula rozkwita, tworząc niezwykłą kompozycję kwiatową. W Chinach koneserzy podają ją wyłącznie wyjątkowym gościom, okazując im w ten sposób swój szacunek.


Niestety w Internecie ciężko mi znaleźć jakieś konkretniejsze informacje dotyczące jej właściwości, może słyszeliście coś o tym? :)
Sialala, no to mamy wakacje! :)

2 komentarze:

  1. ale bajer! Prawie jak ten kwiat co na noc się zwija, a na dzień rozwija;D

    OdpowiedzUsuń
  2. O właściwościach nic nie wiem, ale mam ją w domu, bo kiedyś mój chrzestny przywiózł nam ją z Chin ; )

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...